Yabancı Dil Eğitimi

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Okulumuzda üç dilli eğitim yapılmaktadır. Bunlar İngilizce, Almanca ve Fransızca'dır. 

İngilizce dersleri, biri TC vatandaşı, diğeri yabancı uyruklu olmak üzere iki öğretmen tarafından yürütülür. Yazım ve dilbilgisinde Türk öğretmen; konuşma, söyleyiş, dinleme etkinliklerinde yabancı öğretmen bulunur. Günlük konuşma ile başlayan derslerimiz; dil kurallarının, düşündüğünü yazmanın, yazılı bir metni değerlendirmenin de eklenmesiyle aşama aşama geliştirilir. Amacımız, öğrencilerimizin İngilizce duyduğu cümleleri rahatlıkla anlayıp cevaplandırmalarını, üzerine yorum geliştirmelerini, üniversitelerin hazırlık programı sınavlarında ve uluslararası sınavlarda geçerli not alabilecek düzeye gelmelerini sağlamaktır. 

Almanca ve Fransızca dersleri tek öğretmenle yürütülür. Bu derslerde ağırlıklı olarak konuşmaya ve etkinliklere yer verilir. Tiyatro, şarkı söyleme, taklit yapma, tanıtım broşürü hazırlama, günlük diyaloglar, kelime yarışmaları, kitap okuma ve değerlendirme etkinlikleri ile dersler pekiştirilir. 

İngilizce, Fransızca ve Almanca derslerinde isteyen öğrencilerle, hafta içi 16.00 ve 17.30 saatleri arasında, uluslararası sınavlara hazırlık çalışmaları yapılır. Bu çalışmalar, girilecek sınavın ihtiyaçlarına göre şekillenir, materyaller ona göre hazırlanır. Belirlenen aralıklarla deneme sınavları uygulanır, sınav sonuçları doğrultusunda gerektiğinde öğrenci bireysel çalışmalarla desteklenir.

0216 314 49 99
Whatsapp Hattı
0541 434 02 02