12.Sınıflarda Eğitim

Çağın Anadolu Lisesin de 12. sınıf dersleri hızlandırmalı kurs dersleri şeklinde işlenmektedir. Burdaki asıl gayemiz öğrencilerimizi sınava hazırlamaktır. 

Günlük 6 saat ders konularından sonra 3 saatlik etüt -soru çözümü proğramımız ve ayrıca rehberlik çalışmaları vardır.

Her hafta cuma günü ders bitiminden sonra deneme sınavı yapılarak öğrencilerimizin haftalık konu kavrama durumları ölçülür. Buna göre öğrencinin hangi konularda zayıf ve geriyse etüt proğramı ona göre ayarlarız.

Bu dönemde görülen öğrencilerimizdeki  yapabilirmiyim başarabilirmiyim gibi kendine dert edindiği içsel sorunlar psikolojisini bozup sınav kaygısı yaratırken , bunun ötesinde anne-baba'nın başarı beklentisi, yakın akrabadaki beklentiler, akran karşılaştırması vb. gibi  öğrencilerde cevresel ağır bir psikolojik baskıya neden olmaktadır. Bu durum ne yazık ki öğrenciyi dersten ve sınav ortamından uzaklaştırmakla kalmayıp daha önemlisi ise tamamen bir boşvermişliğe itmektedir.Bunun içindirki bu yoğun dönemde rehberlik, öğrenci ve veli üçgenini önemsiyor başarıya giden yolun sadece ders değil çocuğumuzun moral ve motivanosyonundan geçtiğini,öğrencinin potansiyelinden fazla yada eksik bir beklentiye girip bunu öğrenci üzerinde bir baskı unsuru haline getirmek Çağın Anadolu Lisesinin 10 yıllık tecrübesiyle ne yazıkki ters teptiğini belirtmek isteriz.

Çağın Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi önemsiyor onları bir birey olarak görüyor geleceğimize ve ülkemize yön verecek yeni liderlerin bu gençler içinden şeçileceğine inanıyoruz. Kararların, buluşların, onların önderliğinde alınacağını,aydınlık toplumun sadece  üreten keşveden, yeni inivasyon yaratan, çevreye insana saygılı, toplumunu içselleştirmiş bir dünya vatandaşı olarak yetişen gençlerimizde görüyor ve onların önderliğinde geleceğimizi kurgulayacağımıza inanıyoruz, her bir öğrencimize sonuna kadar güveniyoruz.   

0216 314 49 99
Whatsapp Hattı
0541 434 02 02