9-10.Sınıflarda Eğitim

Özel Çağın Anadolu Lisesi olarak,  9. ve 10.sınıflar da  eğitim ve öğretim, milli eğitim bakanlığının belirlediği ders müfredatına göre yapılmaktadır.

9. ve 10. sınıflar bütün öğrenciler için ortak temel dersleri içerir öğrencinin bu derslerdeki başarısı, 11 ve 12. sınıfta hangi bölümde okuması gerektiği yada ilgisinin hangi derslere yönelik olduğunu gösterir bir karne olacaktır.

Akedemik çalışmalarımızda aylık uyguladığımız tarama testleri ile eksik öğrenen öğrencimizi tespit eder bireysel çalışma  ve etüt dersleriyle tam öğrenmesini sağlarız.

Konu anlatımlarını desteklemek için olayın geçtiği yer yada kişinin yaşadığı yere geziler düzenliyerek görsel olarak yerinde gösterir dersin pekişmesini sağlarız.

Sosyal içerikli yardımlar ve geziler düzenliyerek öğrencinin sosyal gelişimini sağlarız.

Çağın Anadolu Lİsesi olarak temel olan akademik ders çizelgesi dışında öğrencilerimizin sosyal  gelişimleri ve bireysel farklılıklarını görebilmemiz için öğrencilerimizle beraber kulüp çalışmalarına önem vermekteyiz.

Edebiyet kulübü,spor ve sanat klübü( müzik korosu,tiyatro,sinema vb), sosyal etkinlik kulübü(el işleri ,atolyeler), tarih-coğrafya kulübü gibi çalışmalarla öğrencilerimizle yeteneklerine göre çalışmalar yapmaktayız.Bu etkinlikler öğrencilerin kendi arasında kaynaşmayı ortak çalışmayı, paylaşımı artırdığı gibi, okul ders dışı etkinliklerde de  (tiyatro-sinema-kır gezisi gibi failiyetlerle) öğretmenlerimizin öğrenciyle bağ kurmasına öğrenciyi daha yakından tanımamıza vesile olmaktadır.

Bütün bunlar öğrenciye  birey olmayı, yaşama dair bir bireysel duruş kazandırdığı gibi düşündüğünü dile getirmeyi, akran ve öğretmeni karşısında neyi nerde nasıl söyleyip, nasıl davranacağına yönelik bir kişilik ve duruş kazandırmaktadır.Yaşıyarak yaparak öğrenmekte okul ve dışardaki davranışları arasında bir sınır belirlediği gibi  bunu kendi akran ve öğretmenler arasında davranışlarında da kontrol edebilmektedir.

Çagın Anadolu Lisesi olarak okuduğunu anlıyan, ne konuştuğunu bilen, bunu hal tavır ve davranışlarıyla destekliyen, analitik düşünüp sorunlara kısa sürede cevap bulan sorun değil çözüm üreten bir birey yetiştirmek gayesindeyiz.

 

 

0216 314 49 99
Whatsapp Hattı
0541 434 02 02