Projelerimiz

SOSYAL PROJELER

Çağın Anadolu Lisesi olarak, sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerimizde sosyal, ekonomik, çevresel bir farkındalık yaratmayı amaçlıyor, kültürümüzün bir parçası olan "yardımlaşma"nın önemini vurgulamaya ve bunu yaşatmaya çalışıyoruz.

"Eğitim, sağlık, çocuk hakları, hayvan hakları, ekoloji, insan, tüketim, engellilerde yaşam kalitesi, obezite, sağlıklı beslenme, otizm, sürdürülebilir enerji kaynakları ..." gibi pek çok alanda gerçekleştirilen projelerde her türlü organizasyon bizzat öğrencilerimiz tarafından yapılmakta, bu süreçte danışman öğretmenlerimiz gerekli yönlendirmelerde bulunmaktadır. 

Öğrencilerimiz Bolu Mudurnu 100. Yıl İlkokulu'ndaki kardeşleri ile paylaşımda bulunmak, katkı sağlamak için KARDEŞ OKUL KAMPANYASI düzenledi. Bu kampanyada, kitap, kırtasiye, kılık kıyafet anlamında kendi emekleri doğrultusunda edindikleri birikimleri kardeşlerine gönderdiler.   

SEVGİ ve SAYGIDA BİRLİKTEYİZ diyen öğrencilerimiz, her yıl düzenli olarak gittikleri Nezih Yaşlı Bakım Merkezi'ndeki büyükleri ile bir araya geliyor, farklı zamanlarda da bireysel olarak yaptıkları ziyaretler ile iletişimlerini sürdürüyorlar.

Soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarını unutmadık ve öğrencilerimiz kendi yaptıkları barınakları sokakta ve sitelerde uygun buldukları yerlere yerleştirerek, BİR BARINAK DA BİZDEN OLSUN dediler.

KİTAPLARA SES OLALIM sloganıyla yola çıkan öğrencilerimiz, görme engelliler için sesli kitap oluşturarak bunu bir projeye dönüştürdüler. Devam eden bu proje ile pek çok kaynak oluşturdular. 

Sağlıklı ve doğal beslenme konusunda farkındalık yaratmak, yaşam biçimini olumlu yönde geliştirmek, tüketim alışkanlıklarımızdaki yanlışlıkları ortaya koymak isteyen öğrencilerimiz, NE YERSEK OYUZ! dediler ve bu yönde çalışan pek çok topluluk ile iletişim kurdular. Yerli tohumlar, genetiğiyle oynanmamış atalık buğdaylar, permakültür, ekşi mayalı ekmek yapımı, doğal sirkeler, şekerden ve raf ömrü uzun olan gıdalardan uzak yaşam, prebiyotik beslenme kültürünü oluşturmak ve yerleştirmek anlamında etkinlikler düzenlemekteler. 

0216 314 49 99
Whatsapp Hattı
0541 434 02 02