Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, korona virüsün yayılımını engellemek amacıyla alınan önleyici tedbirler arasında okullardaki tatil uygulaması ve uzaktan eğitim konusunda basın açıklamasında bulundu. 

Buna göre, 16 Mart ve 15 Ağustos arası okullar tatil edildi. Resmi ve özel bütün okullarda, anaokulu ve kreşlerde, kurslarda, rehabilitasyon merkezlerinde uyuglamaların aynı olacağı bildirildi. 

İlk hafta tamamen dinlenmeye ayrılırken ikinci hafta uzaktan eğitime başlanacağı; uzaktan öğrenmede, televizyon ve internet öğrenme programları kullanılacağı; hangi teknolojiyle, hangi içeriğin, hangi zamanlama ile nasıl sunulacağı konusunda ayrıca bilgilendirme yapılacağı ifade edlidi. 

Merkezi sınava hazırlananların, çalışmalarını EBA üzerinden sürdürebileceği; öğrencilere 3 GB ücretsiz internet imkanı sağlanacağı; kişiye özel akıllı sistem aracılığıyla tatil boyunca herkesin istediği içeriğe rahatlıkla ulaşabileceği; süreç bitince yüz yüze telafi programı uygulanacağı; tatil süresince okulların dezenfekte edileceği belirtildi. 

Okul öncesinden K12 sürecindeki tüm öğrencilere alternatifli programlar sunulacağını açıklayan Ziya Selçuk, merkezi sınavlar dahil tüm senaryolar için ne yapılacağına dair çalışmaların sürdüğünü; her türlü duruma hazır olduklarını açıkladı.

Olağanüstü bir durum yaşandığı göz önünde bulundurularak öğretmenlerin şehir dışına çıkmamaları gerektiği vurgulandı. 

Bütün bu açıklamalar ışığında Özel Çağın Anadolu Lisesi olarak bizler, öğrenci ve velilerimize gerekli bilgilendirmeleri yaparak, onları doğru yönlendirmeye ve süreci sağlıklı bir şekilde atlatmaya çalışıyoruz.