Çin'de başlayan ve dünya genelinde pek çok ülkede görülmeye başlayan korona virüsü ülkemizde 3. pik dönemini yaşıyor.

Verilere göre bugüne kadar vaka sayısı 4 milyonu geçerken , koronavirüsten ölenler 35.031 kişiyi buldu. Yetkililer bu sayının artmasından endişeli. 

Çagın Anadolu Lisesi 9-10-11. sınıflarda uzaktan eğitim devam etmekte ,12. sınıf sınava hazırlık kurslarımız ise yüzyüze yapılmaktadır.

Peki bizler neler yapmalıyız? Sık sık el yıkamalı, hapşururken ve öksürürken ağzımızı kapatmalı, kalabalık ortamlardaan uzak durmalı,dışarı çıkarken maske kullanmalı, birbirimizle temastan kaçınmalıyız. Yurt dışına gidenler kendilerini 14 gün izole etmeli, bu süre içinde başkalarıyla temastan kaçınmalı. Hasta çocuklar iyileşene kadar okula gönderilmemeli, hijyen kurallarına özellikle dikkat edilmeli.

Çagın Andolu Lisesi olarak okulumuzda çok sıkı önlemler alınmakta okula girişler hes koduyla yapılmaktadır. Her ne kadar aşı çalışmaları hızla devam etsede toplumun büyük çoğunluğu aşılanmadan, toplumsal  bağışıklığa ulaşmamız mümkün görünmemektedir.Dolayısı ile bizim kişisel olarak alacağımız her önlem ailemiz ve toplumumuzu bu virüsten uzak tutmaya yetecektir. 

Özel Çağın Anadolu Lisesi olarak, sağlık ve hijyen tedbirlerini almış olmakla beraber; bilim insanlarının bir an önce koronavirüse karşı çözüm geliştirmesini umuyoruz.